Kalendář akcí 2020

I po celý rok 2020 vás budou na Roštejně provázet nejrůznější kulturní akce!

V roce 2020 se můžete na hradě těšit rovněž na dvě výstavy. Od poloviny července probíhá fotografická výstava pana Radka Christiana v prostorách hradní věže a v prostoru výstavních místností na trase B společná výstava šperků autora Miroslava Štěpánka a ukázek geologických sbírek Muzea Vysočiny v Jihlavě s názvem Kameny a draho-kameny.

Proběhlé akce

6. červnaZLATÁ SRNČÍ TROFEJ – okresní kolo soutěže pro děti a mládež se zájmem o myslivost a ochranu přírody 

4. – 6. červenceSE ZLATOU RŮŽÍ V ERBU – divadelní prohlídky vedoucí  historickými expozicemi hradu v podání DS Karla Čapka z Třeště, jedinečná podívaná s desítkami herců v dobových kostýmech, oceněno Zlatou jeřabinou Kraje Vysočina za rok 2017.

10. července – OSUDY DOBRÉHO VOJÁKA ŠVEJKA – open air představení Horáckého divadla v Jihlavě na nádvoří v rámci projektu Divadelní NE-prázdniny, informace a předprodej vstupenek na http://www.hdj.cz/program/cervenec.php , omezené množství vstupenek k dispozici na pokladně hradu, začátek 19.00, první možnost vstupu na nádvoří 18.30

1. srpna– PARTA STARÝHO HROUZE – od 14.00 hodin minikoncert na nádvoří hradu, vstup zdarma 

23. srpna – JAZZ NA ROŠTEJNĚ – návrat k tradici jazzových festivalů na hradě, vystoupily kapely Jazzband ZUŠ Třešť mladší, Jazz Quintet Třešť, String 5, Bee Band a Jazz Joint.

29. srpnaHRADOZÁMECKÁ NOC – v rámci tradičního zapojení do celorepublikové akce tentokrát s letním kinem na nádvoří, promítat se bude film POSLEDNÍ ARISTOKRATKA. Předpokládaný začátek promítání 20.30, v čase 19.00 – 19.30 pro všechny se zakoupenou vstupenkou na promítání volný vstup na trasu B a věž.