Kalendář akcí 2020

I po celý rok 2020 vás budou na Roštejně provázet nejrůznější kulturní akce!

V SOUVISLOSTI S ŠÍŘENÍM NEMOCI COVID-19 A CELOSTÁTNÍMI OPATŘENÍMI BUDEME O REALIZACI JARNÍCH AKCÍ VŽDY AKTUÁLNĚ INFORMOVAT CCA 10 – 14 DNÍ PŘED JEJICH PLÁNOVANÝM TERMÍNEM. 

6. červnaZLATÁ SRNČÍ TROFEJ – okresní kolo soutěže pro děti a mládež se zájmem o myslivost a ochranu přírody 

4. – 6. červenceSE ZLATOU RŮŽÍ V ERBU – divadelní prohlídky vedoucí  historickými expozicemi hradu v podání DS Karla Čapka z Třeště, jedinečná podívaná s desítkami herců v dobových kostýmech, oceněno Zlatou jeřabinou Kraje Vysočina za rok 2017

srpenJAZZ NA ROŠTEJNĚ – návrat ke slavné tradici jazzových koncertů, termín a podrobnosti budou upřesněny v průběhu jara 2020. 

29. srpnaHRADOZÁMECKÁ NOC – v rámci tradičního zapojení do celorepublikové akce tentokrát s letním kinem na nádvoří, promítat se bude film POSLEDNÍ ARISTOKRATKA. Předpokládaný začátek promítání 20.30, v čase 19.00 – 19.30 pro všechny se zakoupenou vstupenkou na promítání volný vstup na trasu B a věž.

V roce 2020 se můžete na hradě těšit rovněž na dvě výstavy. Od začátku června bude probíhat fotografická výstava pana Radka Christiana v prostorách hradní věže a od začátku hlavní sezony potom v prostoru nádvoří a výstavních místností na trase B společná výstava kamenných objektů a šperků pánů Vašici a Štěpánka. Jejich tvorba bude doplněna ukázkami z geologických sbírek Muzea Vysočiny v Jihlavě se zaměřením na geologii Jihlavských vrchů.