Přeskočit na obsah

Fotografie a fotografiky Milana Skořepy

  Od 27. dubna do konce turistické sezony je možné v rámci návštěvy hradní věže shlédnout i výstavu děl pana Milana Skořepy.

  Milan Skořepa

  Fotografování se věnuje od roku 1963, nyní fotí digitálním fotoaparátem Canon EOS 70D.

  Od roku 2008 je členem Fotoklubu Polná.

  Námětem jeho fotografií jsou sportovní, kulturní a společenské akce, příroda, děti, místa, která navštívil, a díky svému zaměstnání také rád fotil automobily.

  Ve svém soukromém archivu má mnoho snímků z Francie, Španělska, Maďarska, Slovenska, Itálie, Švýcarska, Rakouska, Chorvatska a dalších zemí. Nejvíce si cení fotografií ze seminářů v Barceloně a tratě F1 Spielberg v Rakousku.

  Řadí se mezi zastánce přirozené a neupravené fotografie. Ale v současné době se věnuje i fotografice – modernímu stylu fotografie.

  Pořízené snímky poskytuje polenskému fotoklubu, do zpravodajů, časopisů a pořádá samostatné i společné výstavy.  Své fotografie například vystavoval v jihlavské Kavárně Muzeum. Společná výstava s uměleckým kovářem – sochařem Petrem Štáflem se uskutečnila v Přibyslavi a poté i v polenské synagoze.

  Tvorbu Milana Skořepy měli návštěvníci možnost zhlédnout i na třešťské pobočce Muzea Vysočiny Jihlava, tam své fotografie propojil s výrobky uměleckého skláře Františka Nováka z Dobronína.

  Ukázky z výstavy z fotogalerii níže:

  V úterý 11. června bude hrad otevřen pro veřejnost až od 13.00, první prohlídka trasy A ve 14.00.