Přeskočit na obsah

Jak se k nám dostanete

MIMOŘÁDNĚ!!! Během kulturní akce 2. + 3. 7. nebude možní parkovat na parkovišti před hradem, pro parkování je možné využít louku na okraji lesa směrem od obce Růžená (Třešť) – viz níže přiložený plánek.

Hrad Roštejn je ukryt na východním okraji rozsáhlých lesů oblasti Jihlavských vrchů, na konci silnice 5. třídy mezi obcemi Doupě a Růžená, 10 km severně od města Telč a 7 km jihozápadně od města Třešť.

Autem

Pro motorizované turisty je hrad dobře přístupný od obcí Růžená a Doupě po lesních asfaltových cestách.  Parkování je možné přímo před hradem, vyjma například kulturních akcí a další mimořádných okolností, pro jejich přehled sledujte sekci Aktuality.  

V případě zájmu o využití roštejnského parkoviště pro přespání v karavanu či jiném obytném vozidle nás ideálně informujte dopředu na kontaktních číslech, emailové adrese nebo osobně na pokladně hradu.

Pěšky či na kole

Návštěvníci mohou využít hromadnou dopravu do některého z výchozích bodů uvedených níže:

Telč (10 km, vlak, bus)
Třešť (9 km, vlak, bus)
Hodice (5 km, vlak, bus)
Růžená (2 km, bus)
Doupě (2 km, bus)
Mrákotín (10 km, bus)

Autobusové zájezdy

Obě přístupové cesty z Růžené i z Doupí jsou dostatečně široké pro autobus, doporučujeme nicméně autobusům volit cestu přes Doupí, kde nadzemní profil cesty nezastiňují natolik větve stromů. S ohledem na kapacitu parkoviště je lepší skupinu vysadit u rozcestí před hradem a poté postavit autobus podél některého z širších míst silnice, či na malé parkoviště před Roštejnskou oborou. Příjezd autobusu je vhodné konzultovat se správou hradu.