Přeskočit na obsah

Jak se k nám dostanete

Hrad Roštejn je ukryt na východním okraji rozsáhlých lesů oblasti Jihlavských vrchů, na konci silnice 5. třídy mezi obcemi Doupě a Růžená, 10 km severně od města Telč a 7 km jihozápadně od města Třešť.

Autem

Pro motorizované turisty je hrad dobře přístupný od obcí Růžená a Doupě po lesních asfaltových cestách.  Parkování je možné přímo před hradem, vyjma například kulturních akcí a další mimořádných okolností, pro jejich přehled sledujte sekci Aktuality.  

V případě zájmu o využití roštejnského parkoviště pro přespání v karavanu či jiném obytném vozidle nás ideálně informujte dopředu na kontaktních číslech, emailové adrese nebo osobně na pokladně hradu.

Pěšky či na kole

Návštěvníci mohou využít hromadnou dopravu do některého z výchozích bodů uvedených níže:

Telč (10 km, vlak, bus)
Třešť (9 km, vlak, bus)
Hodice (5 km, vlak, bus)
Růžená (2 km, bus)
Doupě (2 km, bus)
Mrákotín (10 km, bus)

Autobusové zájezdy

Obě přístupové cesty z Růžené i z Doupí jsou dostatečně široké pro autobus, doporučujeme nicméně autobusům volit cestu přes Doupí, kde nadzemní profil cesty nezastiňují natolik větve stromů. S ohledem na kapacitu parkoviště je lepší skupinu vysadit u rozcestí před hradem a poté postavit autobus podél některého z širších míst silnice, či na malé parkoviště před Roštejnskou oborou. Příjezd autobusu je vhodné konzultovat se správou hradu.

V úterý 11. června bude hrad otevřen pro veřejnost až od 13.00, první prohlídka trasy A ve 14.00.