Přeskočit na obsah

Trasa B

Příroda, lovectví a myslivost

Zažijte les a jeho obyvatele, poučte se o myslivosti, poznávejte všemi smysly. Vzít s sebou můžete celou rodinu, tak neváhejte.

Proč les na hradě? A proč ne!

V malém ochoze procházíte pomyslným stromem od jeho koruny až do kořenů. Neváhejte vstoupit i do otevřených dveří vedoucích do světa mravenců a nočního lesa!

Všimli jste si zvláštních skleněných částí podlahy? Ačkoli jsme v „lese“, ukazují se nám zde i části historie hradu, v tomto případě klenby otvorů přivádějících dříve světlo do hradní kaple.

orientačně 30 – 40 minbez průvodcevstupné: 100 Kč, snížené: 60 Kč, rodinné: 250 Kč

V klidu hradní kaple

Kaple sv. Eustacha slouží k rozjímání na hradě jinak často plném lidí. Nezapomeňte navštívit její spodní část volně přístupnou z nádvoří!

Myslivost je od slova myslet

Velký ochoz je zasvěcen myslivosti a lovu. Co všechno musí myslivec znát a umět, je přehledně rozděleno na několika panelech. Včetně třeba toho, co dělá v jednotlivých měsících roku.

Na rozkvetlé louce

Botanický sál láká na stovky rostlin v různých podobách. Nastěnách, ve stojanech okolo zdí a dokonce i v zásuvkách vytríny. Nezapomeňte využít otočných obrazovek, které pomohou s určením některých rostlinných druhů.

Lesní herna u zvídavé lišky

Kde jinde završit prohlídku než v lesní herně? Malí i velcí si zde mohou vyzkoušet množství aktivit.

Do expozice Trasy B můžete nahlédnout také prostřednictvím virtuální prohlídky.

Po dobu rekonstrukce je omezen provoz pánských toalet. Dámské toalety během této doby slouží jako smíšené.