Svatební obřad na Roštejně

Romantický lovecký hrádek Roštejn uprostřed nádherné přírody je ideálním místem pro Váš svatební obřad. Svatby je možné zde pořádat na několika různých místech, záleží na Vašich preferencích a počtu hostů. Vstupte do manželství na pohádkovém hradě!

Pokud uvažujete, či jste se již rozhodli pro uzavření sňatku právě na Roštejně, zde je několik základních informací:

1) Obřady se konají zpravidla v době návštěvnické sezony, tedy od začátku dubna do konce října, po konzultaci se správou hradu je možné je realizovat i v jiných termínech, při obřadu uvnitř je potřeba zvážit zda prostor temperovat (za příplatek + 100% ceny nájmu).

2) Ohledně Vámi vyhlédnutého termínu svatby je kromě správy hradu nutné jednat i s matrikou Městského úřadu v Telči, která sňatky zajišťuje. Pracovnice matriky paní Renatu Koníčkovou či Marii Němečkovou můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 567 112 462, nebo +420 567 112 463, či na mailových adresách renata.konickova@telc.eu, marie.nemeckova@telc.eu. Veškeré důležité informace naleznete rovněž na webových stránkách města Telč.

3) Cena pronájmu svatebního prostoru (v interiéru, či v exteriéru hradu) je 4000,- Kč. Částku je možné uhradit v kanceláři správy hradu nejpozději v den konání obřadu. Pro hladký průběh Vašeho dne však doporučujeme provést platbu raději v předstihu, například při prohlídce místa.

4) Běžný obřad trvá cca 20 min. Ve svatebním prostoru je možné fotografování i po obřadu do další svatby cca 10 min.

Svatby 2021

V roce 2021 budou na hradě k dispozici následující místa k realizaci svatebního obřadu:

1) předhradí – možnost obřadu ve velkém nebo malém altánku či venku na trávníku 
2) kaple sv. Eustacha – interiér, vhodné pro max. 35 osob 
3) obrazárna – interiér, vhodné pro max. 80 osob 
V nově upravených hradních interiérech bude možné po dohodě realizovat svatby i v jiných prostorech, dle přání snoubenců, vždy po předchozí konzultaci se správou hradu!
Před definitivním rozhodnutím o realizaci obřadu na Roštejně vřele doporučujeme obhlídku a konzultaci přímo na místě. Obrátit se na nás můžete na telefonu +420 739 382 901, nebo na mailu rostejn@muzeum.ji.cz, kontaktní osoba Kateřina Rozinková či Josef Rozinek. 
Na Roštejně můžete zrealizovat například i slavností přípitek, či drobné nebo větší občerstvení pro Vás a Vaše hosty, s realizací pohoštění Vám rádi pomohou v naší hradní hospodě.