Rekonstrukce

Omezení parkování po dobu rekonstrukce hradu

S ohledem na zahájení stavebních prací bude ode dne 9. května 2017 do odvolání uzavřeno parkoviště před hradem Roštejn. Náhradní parkování je možné např. na malém parkovišti v obci Doupě (20 – 25 min chůze). Mapka i s dalšími označenými místy k parkování níže. Autobusové zájezdy se mohou kontaktovat se správou hradu – budeme vás směrovat k tomu, jak vše zrealizovat.

PARKOVÁNÍ HRAD ROŠTEJN 

Práce v roce 2017

Rok 2017 je rokem zahájení projektu, v prvních měsících proto docházelo zejména k přípravě prostor na rekonstrukci (vyklízení, přesun sbírkových předmětů, apod.). V současné době jsou pro veřejnost uzavřeny hradní ochozy, prostor kaple sv. Eustacha a Botanického sálu.  Před vlastními stavebními pracemi zde proběhne archeologický průzkum, během roku zde budou pracovat i restaurátoři, mimo jiné se specializací na kamenné prvky, štuky a nástěnné malby. Rekonstrukce se dále týká prostor mimo běžné návštěvnické trasy, které do budoucna zkvalitní zázemí pro návštěvníky objektu (prostor studovny, prostor pro ohřev dětských příkrmů, prostor pro nabíjení elektrokol, apod.). V první polovině roku 2017 byly na restaurování předání i první sbírkové předměty, konkrétně obrazy a nábytek.

Hrad Roštejn – zpřístupnění nových expozic

V letech 2017 – 2020 budou probíhat na hradě Roštejně rekonstrukční práce, jejichž hlavním cílem je zpřístupnit návštěvníkům nové stálé expozice hradu. Jejich hlavním zaměřením bude lovectví, myslivost, příroda a lokální historie. Jednotlivé trasy a části hradu budou rekonstruovány postupně tak, aby byl hrad po celou rekonstrukce zčásti otevřen návštěvníkům.

Na co se mohou návštěvníci například těšit:

1) na novou expozici v prostoru malého a velkého hradního ochozu, která bude přístupná volně bez průvodce a bude zaměřená na rodiny s dětmi

2) na volně přístupnou kapli sv. Eustacha, do které bylo zatím možné pouze nahlédnout z ochozu

3) na možnost projít si historií hradu na trase A spolu s průvodcem a stát se tak na chvíli aktérem příběhů hradu Roštejn

4) na nově upravený prostor nádvoří

Hrad je rekonstruován díky programů IROP. Na projekt je poskytována finanční podpora EU.

Více informací zde