Jak se k nám dostanete

Hrad Roštejn je ukryt na východním okraji rozsáhlých lesů oblasti Jihlavských vrchů, na konci silnice 5. třídy mezi obcemi Doupě a Růžená, 10 km severně od města Telč a 7 km jihozápadně od města Třešť.

 

Autem

!!! Hrad je od začátku letních prázdnin 2021 směrem od Jihlavy a Třeště přístupný bez problémů, směrem od Telče je nutné přijet přes obce Sedlejov, Mysliboř a Třeštice. !!!

Pro motorizované turisty je hrad dobře přístupný od obcí Růžená a Doupě po lesních asfaltových cestách.  Parkování je možné přímo před hradem, vyjma například kulturních akcí a další mimořádných okolností, pro jejich přehled sledujte sekci Aktuality. 

Pěšky či na kole

Návštěvníci mohou využít hromadnou dopravu do některého z výchozích bodů uvedených níže:

Telč (10 km, vlak, bus)
Třešť (9 km, vlak, bus)
Hodice (5 km, vlak, bus)
Růžená (2 km, bus)
Doupě (2 km, bus)
Mrákotín (10 km, bus)

Autobusové zájezdy

Obě přístupové cesty z Růžené i z Doupí jsou dostatečně široké pro autobus, doporučujeme nicméně autobusům volit cestu přes Doupí, kde nadzemní profil cesty nezastiňují natolik větve stromů. S ohledem na kapacitu parkoviště je lepší skupinu vysadit u rozcestí před hradem a poté postavit autobus podél některého z širších míst silnice, či na malé parkoviště před Roštejnskou oborou. Příjezd autobusu je vhodné konzultovat se správou hradu.