Prohlídkové trasy 2018

Během zimy 2018/2019 připravujeme další novinky!

Trasa A

Během zimy 2018/2019 pro vás budeme intenzivně pracovat na zpřístupnění nového historického okruhu „Lovecké sídlo v proměnách dějin“. Své brány otevře na začátku letních prázdnin 2019.

Trasa B 

Trasa se bude přístupná opět od května 2019. Nově budovaná prohlídka vedoucí hradními ochozy, kaplí a Botanickým sálem. Jejím hlavním zaměřením je příroda, lovectví a myslivost a určena je zejména (ale nejen) rodinám s dětmi. Návštěvníci budou trasu absolvovat samostatně (bez průvodce), v době letních prázdnin 2018 navíc poskytují průvodci v každou celou hodinu krátký výklad o historii hradu v kapli sv. Eustacha.

Věž 

Výstup do věže s výhledem do okolní krajiny. Za velmi dobré viditelnosti jsou vidět vrcholy Alp.

Věž bude znovu otevřena v květnu 2019. Věž je přístupná bez průvodce po celou otvírací dobu hradu po zaplacení vstupného.

Edukační program – Jak se žilo na loveckém hradě (program bude opět k dispozici v roce 2019)

Co to je obora? Kde má zvěř světla? Jak se na hradě topilo? – Na tyto a další otázky najdeme společně odopovědi během edukačího programu pro nejmladší návštěvníky.

Pro organizované skupiny dětí ve věku MŠ a první stupeň ZŠ realizujeme na objednání edukační porgram „Jak se žilo na loveckém hradě“. Během něj se děti vžijí do rolí lesních adjunktů a vyzkouší si, jaké to bylo obývat hrad uprostředc lesů.

Bližší informace na mailu rostejn@cmail.cz, nebo tel. +420 739 382 901.